הדפים שלנו

יום חמישי, 23 ביוני 2011

עדכון 23.6.11

מה המצב כולם?

אז ככה. נראה לי שהגיע הזמן לעשות כאן קצת סדר...

אראל עברה ימים מטורפים לאחרונה וגם כמה אירועים חשובים ומכוננים. הראשון מבניהם שאדבר עליו הוא הכנס שהיה למעשה לפני כחודש (וואו! באמת עבר כל כך הרבה זמן?)

לכנס הזה הזמנתי למעשה בעלי עסקים ויוצרים אחרים בתוך אראל כדי לפרסם את אראל לראשונה כחברת הפקות עבור קהל שעונה לקריטריונים של קהל איכות. ניתן לראות אילו גופים הוזמנו בפלייר בפוסט הקודם שלי כאן.

בפועל למרבה הצער, הגיעו רק שניים מהגופים הללו: תיאטרון סצינה והלהקה שלי, הקברט. מה שחבל כיוון שהיה קהל, היה ביקוש, והיינו בוואקום גדול שאפשר לנו בקלות להיות האופציה היחידה במקום לפרפורמרים- מה שהיה מבטיח פרנסה נוספת להרבה אנשים. (אני אישית הוזמנתי למספר הופעות אחרי הכנס הזה.)

אני מודה שבמקום ובזמן ההם התאכזבתי מאוד מכמות האנשים הדלה בכוחותינו. הכנס היה בבחינת מתנה וחשיפה עבור רבים מהגופים שהוזמנו, ולצערי הרב הם לא ניצלו אותה.
הצבתי עבורנו דוכן גדול, עם מצגת ווידאו גדולה ובה סרטונים של כל הגופים השותפים באראל (שהביאו ווידאו מראש) שרצה בלופים ומשכה הרבה קהל, אך כיוון שאף אחד לא ישב בדוכן דרך קבע (אני הייתי עסוק בלוגיסטיקה רוב הזמן) אנשים פשוט חלפו על פניו ולא הקדישו לו רגע נוסף, מה שהיה נמנע אם קבוצה גדולה של אנשים ובעלי עסקים יוצרים הייתה נמצאת בו.

היו גם מספר בעיות טכניות בכנס הזה שלא נגעו ישירות אלינו, ודיברתי עם האחראית כדי שהדברים הללו ישמרו וילמדו לכנסים עתידיים (אינטרס משותף, כיוון שכאמור מדובר בקהל איכות).
הנושאים המרכזיים שביקשנו לשפר הם שיפור שעות הכנס (כיוון שהתקיים בצהריים היה מלא בילדים וקיבל צביון של הפנינג במקום של בזאר אירועים שהוא היה צריך להיות) וארגון רציני יותר של כל תחום ההופעות, שעורבב עם הדוכנים, לא עבד עם הגברה/ תאורה מסודרת וכו'.

ביום ראשון הקרוב, ה-26.6.2011 יתרחש בעזרת ה' כנס אראל עסקים הראשון בעפרה שבבנימין, ואליו הוזמנו רבים מבעלי העסקים השונים שהוזמנו גם לכנס הפקת האירועים. בין שאר הנקודות שיעלו שם לדיון, אעלה גם את הנקודה הזאת.

--------------------------------------------------------

אז מה הולך לקרות בכנס?
אני מצרף כאן את המכתב הרשמי:

שלום חברים!

אנחנו תקווה שהמכתב הזה פוגש אתכם בטוב, ושאתם רואים הצלחה במעשה ידיכם.
לכולכם יש היכרות במידה זאת או אחרת עם 'אראל' שלנו. כולם כאן דיברו ו/או עבדו בשיתוף פעולה כזה או אחר איתי, עם אושרי או עם חברי אראל אחרים.
מי שמכיר אותנו, יודע שאנחנו משקיעים מאמצים כבר קרוב לשלוש שנים במיסוד אראל, גוף שיתמוך באמנים ויוצרים נפשית וכלכלית, יסייע להם להתאחד ולחיות בכבוד מיצירתם, כמו גם יסייע בעתיד הלא רחוק בעזרת ה' להשפיע השפעה משמעותית על התרבות בארץ ובעולם באמצעות יצירה תרבותית והפצתה, הנושאת אופי אמוני ציוני ישראלי גאה.
במהלך הזמן הזה אנחנו מתקדמים לאט ובסבלנות, והשנה, לראשונה בתולדותינו, אנחנו עומדים לבצע מהלך שיהווה זינוק משמעותי בקצב ההתקדמות של החלום הגדול הזה...

ראשית, עמותת אראל היא כעת עובדה קיימת. העובדה שלמעשה קמה עמותה שתפקידה לקדם אמנים ויוצרים כמונו היא כבר חדשות גדולות, שעליהם נרחיב בהמשך.

שנית, לאחרונה, ביוזמה שלי, אראל ערכה ניסיון ראשוני של איחוד כוחות בתחום של הפקת אירועים. האירוע, שהתקיים יום אחרי ל"ג בעומר באלון שבות שבגוש עציון, הפך לבדיקת מבחן מוצלחת מבחינה שיווקית. למרות שלא כל הגופים באראל שהוזמנו אכן הגיעו, עשינו רושם טוב על לקוחות רבים, שהביעו עניין במה שיש לאיחוד הכוחות היצירתי שלנו להציע.

כשאושרי ואני (ומאוחר יותר חברים נוספים) הקמנו את אראל, היה ברור לנו מהר מאוד שהחזון שלנו הוא לא חזון לאנשים בודדים. הוא חזון עבור עשרות, מאות ואולי אלפי אנשים שצריכים להאמין בו לחיות אותו, לקדם אותו ולהילחם עבורו, כיוון שזה חלום שבסופו של דבר אנחנו מאמינים שמסוגל לשנות את מציאות החיים של כולנו באמת, ולהביא טוב גדול לכולנו בכל המובנים.
וכאן למעשה מגיע השלב שבו המהלך של אראל הופך להיות רלוונטי לכל אחד מן המכותבים כאן.
אנחנו מעוניינים, בפעם הראשונה בתולדותינו, למסד את שיתוף הפעולה בין הגופים היוצרים השונים הקרובים אלינו ולמסד את איחוד הכוחות של אראל.

אי לכך ובהתאם לזאת, אנחנו פונים אליכם בבקשה לשריין לנו את התאריך המצויין, כתאריך שבו נפגש כולנו יחד, תשמעו מה יש לנו להציע ונוכל להתחיל ביצירת שיתופי פעולה עסקיים שיעלו אותנו על דרך המלך עוד השנה בעזרת ה'.

מקום המפגש הוא האולפן שלנו ביישוב עפרה שבבנימין.

ה-26.6, יום ראשון, משעה 12:00 עד שעה 15:00 לכל המאוחר.

במפגש עצמו מתוכננים:
-          מיסוד קטלוג משותף לגופים והעסקים היוצרים תחת הגג של אראל, והפניית הכספים הרבים שמוצאים החוצה לשיווק, בחזרה פנימה אלינו, היוצרים.
-          הכרזה על הקמת "קרן אראל" ותחילת גיוס כספים (קודם כל מאתנו, ברמה הראשונית של מעשר כספים, ולאחר מכן בע"ה מתורמים נוספים)
-          הקמת "בנק עזרה הדדית" ובניית התשתית הבסיסית והראשונית לשיתופי פעולה עסקיים בין הגופים העסקיים והיוצרים השונים באראל.
נשמח אם תוכלו לאשר בהקדם.
כמו כן, נבקש מכם ליצור עמנו קשר בהקדם כדי לוודא שריון התאריך והגעתכם. אנחנו מכבדים את זמנכם. אנא כבדו את זה שלנו.

אושרי: 0544925098
ooshry@gmail.com
אלעד: 0525427474
eladjak@gmail.com

בהצלחה ותודה! מצפים לשמוע מכם!
אלעד יעקובוביץ'
מנהל באראל

---------------------------------------------------------

מלבד זאת, כמה עדכונים זריזים בקשר להתקדמות בגופים עצמם...

בחברת הווידאו שלי, אני עובד כעת במרץ על תסריטים עבור פרקים ראשונים של "צביק וחברים" ושל "צוות תעלומה". יתכן שיוזמה נוספת תעלה לרשת עוד לפני כן בשיתוף פעולה עם רפי קפלן ממעלה.

נפגשתי לאחרונה לייעוץ פיננסי מקצועי לגבי היכולת לשנות את מגבלות התקציב שעומדות לפתחנו. היו לו כמה כיוונים שקידמו אותי מאוד, ואני מקווה להיפגש אתו שוב בקרוב.

---------------------------------------------------------

גם הלהקה הופיעה בשבועות האחרונים לפחות פעמיים, ולפחות באחת מהן, היא הייתה הצלחה גדולה. אני אמור לקבל בכל יום ווידאו שבו רואים אותנו מנגנים, ובעקבותיו אני מקווה להתחיל בפעולות שיווק מסיביות. עלתה גם האופציה שנתחיל להופיע במועדונים קטנים בגרסה אקוסטית יותר, רעיון יפה שאני שוקל בחיוב.

----------------------------------------------------------

תאטרון סצינה עובר שינוי גדול בזמן האחרון בסדר הארגוני שלו ובתכנית הכלכלית שלו, משהו שאושרי יוכל לפרט עליו בצורה יסודית יותר. אחד הדברים המרכזיים שאפשר לדבר עליו הוא שאושרי מעוניין לעזוב את מה שנקרא 'השטח' ולהתמקד יותר בניהול משרדי, דבר שלבטח יקדם הן את התאטרון והן את אראל כולה.

כחלק מאירועי סוף שנת הלימודים, הופעתי עם התאטרון במספר רב של מופעים, אחד מהם הוא 'צוות תעלומה בתעלומת השפה העברית' שעקב סיום שנת הלימודים ואיתה הנושא השנתי של מאה עשרים שנה לחידוש השפה העברית, שר כנראה אתמול את שירת הברבור שלו ויופיע בעתיד, אם בכלל, במתכונות מצומצמות יותר. יהי זכרו ברוך.

מופע נוסף שזכה להצלחה לא מועטה הוא פרויקט 'החוויה הירושלמית'- התאטרון מביא קטעי תאטרון רחוב מקוריים באוריינטציה ירושלמית, אני מביא שירי ירושלים במתכונת של ערב שירה, והתוצאה מקסימה ומושכת קהלים רבים ושונים של אנשים.

------------------------------------------------------------

זהו בינתיים. מצפה לראות את כולם בכנס בקרוב מאוד! בהצלחה וכל טוב!

אלעד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה